Akútne až chronické kašľanie
Môže to začať ako nádcha či škriabanie v hrdle, avšak ak si nedáme pozor, môže sa to začať stupňovať až do vážnejšej fázy, ktorá sa potom lieči ťažšie. Ak budeme prechladnutie a kašľanie ignorovať, je žiaľ dosť možné, že sa dostaví zapal priedusiek a to už je nepríjemnejšie.
- Akútne až chronické ochorenie
Akútne zapálenie, kedy budeme mať silný dusivý kašeľ, zvýšenú teplotu, nebudeme môcť ani poriadne chodiť. Takýto stav trvá takých sedem až desať dní. No ak nepodnikneme vhodné kroky, ak sa nebudeme liečiť, opäť to pokročí, môže sa dostaviť chronické štádium. Avšak dúfam, že dokážete zakročiť včas, inak to do tohto chronického stupňa nemusí zájsť, nepríjemný je už sám o sebe ten akútny, ktorý nás vyradí na minimálne sedem dní z hry. Chronické ochorenie je samozrejme horšie, dusivé kašľanie nás bude trápiť až tri mesiace, popritom budeme cítiť veľkú únavu a nechuť k jedlu, pričom sa tento stav môže vracať, opakovať aj tri roky po sebe.
- Obdobie, v ktorom nám to najviac hrozí
Náchylní k tomuto ochoreniu sme rovnako tak ako k chrípke, v období jarných či jesenných mesiacov. Ako vieme, vtedy býva výskyt chrípky a podobných ochorení s kašľaním a dýchaním, hrdlom a teplotami najčastejší. Možno si ešte pamätáme dobu, ak sme ako deti mávali chrípkové prázdniny. Zväčša to bolo práve okolo jari alebo jesene.
- Príčiny
Aj za toto ochorenie sú zodpovedné vírusy či baktérie.
- Každý organizmus sa s tým vyrovnáva po svojom
Človek, ktorý nemával v minulosti problémy so srdcom alebo pľúcami, by sa mal ľahšie, či skôr rýchlejšie dostať k štádiu úplného vyzdravenia, fáza kašľu a zápaľu by nemala trvať tak dlho. Avšak u pacientov v minulosti trpiacich ťažkosťami so srdcom či pľúcami, u nich táto choroba prebieha obťažnejšie. V ich prípade je preto dvojnásobne dôležité, aby sa takémuto ochoreniu dokázali vyhnúť už z diaľky, podniknúť určité prevencie.