Legíny musíte vedieť nosiť
Žiadny iný kúsok dámskeho oblečenia nevzbudzuje toľko pozornosti ako legíny. Zatiaľ čo niektoré dámy si z nich urobili bežnú súčasť svojho šatníka, iné by si ich nevzali nikam inam než do telocvične. Kto má pravdu? Hodia sa skutočne iba na šport?
Z histórie je známe, že legíny sa nosili už v 13. storočí najmä preto, aby v chladnom počasí zahriali nohy. Ako súčasť mužského odevu sa znovu objavili v 18. storočí. Vo forme priliehavých a nohy obopínajúcich nohavíc sa potom dostali do šatníkov v 60. rokoch minulého storočia. Veľa ich nosili aj tanečníci. V 80. rokoch sa pomaly upúšťa od krikľavých farieb, namiesto nich sa objavujú tlmenejšie odtiene a vzory, skracujú sa na 3/4 dĺžku. Po roku 2010 sa trend nosenia legín naďalej rozširuje.
Je tento kúsok odevu skutočne vhodný na každodenné nosenie? Niektoré ženy priznávajú, že legíny nenosia a tejto móde nerozumejú. Sú presvedčené, že legíny patria k pančuchám a spodnej bielizni. Pripúšťajú, že by si ich obliekli, keď si pôjdu zabehať alebo doma ako pohodlný domáci úbor. Inak považujú nosenie legín za vrchol nevkusu. Aj módni štylisti potvrdzujú, že to nie je odev vhodný do mesta či kancelárie. Nie sú to nohavice, ktoré sa môžu nosiť rovnako ako napríklad džínsy. Ak sa ich ani napriek tomu nechcete vzdať, nutnosťou je dlhý top, oversize košeľa alebo zaujímavá bunda.
Ak chcete nosiť legíny, musíte brať do úvahy svoje proporcie. Keď si k legínam vezmete tuniku a máte krásne dlhé nohy, tak je to pekné. To však neplatí, pokiaľ ide o dámu s nadváhou a celulitídou. Načo celému svetu ukazovať prebytočné kilá!!! V každom prípade je to neestetické. Pre takéto postavy treba vyberať úplne iné oblečenie. Štíhle slečny si môžu dovoliť legíny i pod sukňu a rady ich kombinujú s dlhým tričkom. Oceňujú, že legíny sú maximálne pohodlné a nekrčia sa. Takéto pohodlné oblečenie je vhodné doplniť vyššími topánkami alebo teniskami.